WhatsApp
  • 0 (242) 228 60 00
  • Antalya, /

0 (242) 228 60 00

Hizmet Detayı

GÖRÜLECEK YERLER

KALEİÇİ

Eski Antalya yerleşim yerindedir. Bugün eğlence merkezlerinin de yer aldığı Kaleiçi, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde işlevselliğini koruyan 80 çalı at nalı surlarla çevrilidir. Bugün Kaleiçi'nde yaklaşık 3.000 tarihi ev var ve neredeyse tamamı kullanılıyor. Konumlar Yat Limanı ve Karaalioğlu Parkı ile buluşuyor.


ANTALYA ARKEOLOJİ MÜZESİ

Akdeniz'in en iyi müzelerinden biri olan Antalya Arkeoloji Müzesi, bölgenin binlerce yıllık tarihini ziyaretçilere sunuyor.


YAN

Antalya'ya 55 km. Uzaklıkta bulunan Side bir Liman şehridir. Nar anlamına gelen Side'nin tarihi M.Ö.6. Yüzyıla kadar uzanıyor.


ASPENDOS

Muhteşem ve akustik meşhur sahne binasına sahip Aspendos, Yeşil efsanelerde dediği gibi, Truva Savaşı'ndan sonra Pamphylia'ya gelen kolonistler tarafından kurulmuştur. Antalya'ya 40 km uzaklıkta olan Aspendos bugün birçok önemli gösteri, festival ve konsere ev sahipliği yapıyor.


DÜDEN ŞELALESİ

Düden sularının düştüğü noktalardan biridir. Antalya'ya 7 km uzaklıkta bulunan şelalenin en büyük özelliği geriye doğru uzanan mağaralardır. Arkadan şelale görmenin mümkün olduğu dünyanın ender doğal güzelliklerinden biridir.


PERGE

Antalya'ya 18 km uzaklıkta bulunan antik kent, Hıristiyan Dünyası için oldukça önemlidir. Hititler tarafından kurulduğu varsayılan Perge'de Tiyatro, Agora, Sütun Sokağı, Stadyum ve Masthead gibi önemli eserler bulunuyor.


SİLLYON

Perge'nin bir parçası ve Hristiyanlık Merkezi olan şehir, Antalya'nın 22 km doğusunda, muhteşem doğal güzellikleri ile Toros Dağları ile deniz arasında düz bir arazi üzerinde yer almaktadır.


TERMESSOS

Büyük İskender'in ele geçiremediği birkaç şehirden biri olan Termessos, Antalya'nın 30 km kuzeybatısında, Toros Dağları üzerinde 1700 metre yüksekliğindeki kayalık bir un üzerinde yer alıyor. Kent, kayalara oyulmuş ve tapınak gibi inşa edilmiş mezarları ile ünlüdür.


KARAİN MAĞARASI

Antalya'ya 27 km uzaklıktaki Karain Mağarası, 50.000 yıldan beri yerleşim merkezi olarak kullanılmaktadır. Karain Mağarası'nda arkeolojik kazılar 1946'dan beri devam ediyor.


PHASELİS

M.Ö. 700 yılında kurulan Phaselis, antik bir Likya kentidir. Antalya'ya yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunan antik kent bugün festivallere ev sahipliği yapıyor.


OLYMPOS (CHİMERA)

MÖ 2. yüzyılda kuruldu. ve günümüzde milli park olan Olimpos kenti, birçok efsanede adı geçen Chimera bölgesini de içermektedir. Trekking, dağ bisikleti, dağcılık ve deniz kayağı gibi alternatif sporlara uygun bölgeler Antalya'ya 65 km uzaklıktadır.


DEMRE (MYRA - SAİNT NİKOLA)

4. yüzyılda kurulan Demre, antik bir Likya kentidir. Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olan Aziz Nikolaos antik kente 50 km, Antalya'ya 135 km mesafede bulunmaktadır.


KAŞ (ANTİPHELLOS)

Antik Likya kenti Antiphellos, Antalya'ya 180 km uzaklıktadır.


KEMER

Antalya'nın 45 km batısında bulunan turistik bölge, hareketli gece hayatı ile bölgenin eğlence merkezlerinden biridir.


TAHTALI DAĞI - KABLO ARABASI

Zirvesi hep karla kaplı Tahtalı Dağı ve Teleferik Antalya'ya 55 km. Uzaklıktadır. Bu bölgede aynı gün içerisinde dört mevsimi yaşayabilirsiniz.


SAGALASSOS

Antik Yunan Devleti'nin başkenti Psidya, Sagalassos Antalya'ya 110 km uzaklıktadır. Şehrin simgesi çeşme, Barut Hotels'in katkılarıyla yeniden canlandırıldı ve şimdi muhteşem bir eser.

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Ücretsiz Wifi

7/24 Ücretsiz İnternet

Servislerimiz

Oda Servisi, Kat Servisi.

Çevre Dostu Hotel

Hotelimiz Çevreye Duyarlıdır.

Size Özel Seçenekler

Müşterilerimize Özel Odalar.

MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ